E. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, UETD Ruhr-Hagen iftar yemeği programına katıldı

E. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, UETD Ruhr-Hagen iftar yemeği programına katıldı

Binali_Yildirim_Hagen3 Binali_Yildirim_Hagen1 Binali_Yildirim_Hagen2

Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ( UETD ) Ruhr Bölgesi Hagen şubesinin düzenlediği iftar yemeği programında ilk kez halkın cumhurbaşkanı seçeceğini ifade ederek, vatandaşların mutlaka sandığa gitmesini istedi.

Uyum sağlayın, ama asla özünüzden vazgeçmeyin

 

Mustafa Tığlı

HAGEN- Kuran-ı Kerim’in okunmasıyla başlayan program, UETD Hagen şube başkanı Ahmet Çon’un selamlama konuşmasıyla devam etti.

 

UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik, İsrail’in, Filistin’de Müslümanlara bomba yağdırdığını belirterek, dünyanın bu zulme karşı sessiz kalmaması gerektiğini vurguladı.

 

Çelik, ” Bizim her sorunumuzu Alman Hükümeti çözemez. Bazı sorunlarımızı ise Türk hükümeti çözebilir. Bugüne kadar varolan, bedelli askerlik, mavi kart sorunu gibi. Avrupalı Türkler ilk defa yurt dışında seçme hakkını sahip olup cumhurbaşkanına seçebilecekler. Bu bizler için sevindirici. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, cumhurbaşkanlığı için kendilerine sağlanan bu haktan faydalansınlar ve sandığa gitsinler. Gerek yurt içinde, gerekse izinde olan vatandaşlarımız bu haktan mutlaka faydalansın ” dedi.

 

Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım’da ” Bulunduğunuz ülkeye uyum sağlayın ama asla benliğinizi unutmayın ”dedi.

 

Binali Yıldırım konuşmasında;

 

” Size Türkiye’den 77 milyon kardeşinizin selamını getirdim. Sizler bizim buralarda ülkemizin fahri elçilerimizsiniz. Dedeleriniz ve babalarınız 60 lı yıllarda buralara işçi olarak geldiler. O zamanlar ülkemizin durumu, bugün ki gibi değildi. Gurbet bir umuttu. Gurbetçilerimizin izne gelişini herkes hasretle beklerdi. Türkiye, o dönemde getirdikleri dövizlerle ülkemizin döviz ihtiyacını giderdi. Bugün, Türkiye yardım alan bir ülke olmaktan çıktı. İMF yardımlarıyla yaşayan bir ülke değil. Bütün yardımlardan kurtulmuş, ihtiyaç sahiplerine yardım eden bir Türkiye var. Türkiye bugün dış yardımlarda dünya üçüncüsü. Ülkemizin 10 yılda bu durumlara gelmesinin en temel nedeni güven ve güçlü siyasi iradedir. Milletimizin duası ve desteği ile ikdidara geldik. 12 yıl boyunca da ülkemizi kalkındırmak için her alanda çok büyük reformlara imza attık. En büyük güvencemiz millettir. Bugün Türkiye İMF’den borç alan bir ülke değil, borç veren bir ülke haline geldi. Ülkesini milletini seven, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan ile oldu. Bu 10 yıl içerisinde ülkemizin itibarını artırmak için çok büyük çabalar sarf ettik. Bir ülkenin güçlü olmasının ne anlama geldiğini en iyi sizler anlarsınız. Siz, sokağa çıktığınızda pasaportunuzla bir yere gittiğinizde ülkenizin itibarını gösterir. Çok şükür bütün engellere rağmen bunu başardık. İşçi olarak geldiğiniz bu ülkede iş veren oldunuz. Biz sizden şunu bekliyoruz. Bulunduğunuz ülkeye entegre olacaksınız. Ekonomisine katkı sağlayacağız. Ama asla ve asla öz değerlerimizi kaybetmeyeceğiz. Benliğimizi kaybetmeyeceğiz. Bu ülkeler bizi biz olarak kabul edecek. Ülkemizde, son 10 yılda çok büyük değişiklikler oldu. Türkiye’nin tarihinde bir rekor kırdık. Kalıcı hizmetler kazandırdık. Dünya, Avrupa krize koşarken, biz dev projeleri hayata geçirdik. Örnekleri ortada. MARMARAY. Bu büyük bir proje. Denizin altından en derinden geçilen projedir. Fatih Sultan Mehmet, gemileri karadan yürüttü. Onun torunları da, denizin 60 metre derinliğinden tünelleri geçirdi. Yüksek Hızlı Tren hattı ile mesafeleri kısalttık. Bölünmüş yolları ile Türkiye modern bir hal aldı ” dedi.

 

Yeni Türkiye’nin lideri

Yıldırım, ” Şartlar ne olursa olsun, mutlaka sandığa gidin. Neyi seçeceğiz. Türkiye’nin istikrarını seçeceğiz. Yeni Türkiye’nin liderini seçeceğiz. Öyle bir Türkiye hayal ediyoruz ki, 2023 yılında dünyanın en iyi ülkeleri arasına girmiş, refahı artmış bir Türkiye hayal ediyoruz. Avrupa Birliği ( AB ) bizim için bir medeniyet yolculuğudur. Bir olacağız, iri olacağız ve diri olacağız. Hepinizi Başbakan Erdoğan’ın selamlarını getirdim, hayır dualarınız bekliyor ve desteklerinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Daha sonra katkılarından dolayı Hagen’li Türk kökenli işadamlarına UETD’ye katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

 

Yıldırım, bugün de Hagen şehrinde bazı STK’ları ziyaret edecek.

 

 

 

Foto:

 

  • Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım, Türkiye’nin Münster Başkonsolosu Nafi Cemal Tosyalı, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ( UETD ) Genel Başkanı Süleymen Çelik, Hagen Belediye Başkanı Erik O. Schulz, UETD Genel Başkan yardımcısı Zafer Sarıkaya, UETD Genel Başkan Yardımcısı Dursun Döngel, Ruhr Bölge Başkanı Yaşar Çördük, UETD Ruhr Bölgesi şube başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

  • Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım.

 

 

– Programa, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner