Federal Meclisteki terör propagandası

Federal Meclisteki terör propagandası

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya, Sol Partili milletvekili Sevim Dağdelen´in Mecliste gerçekleştirdiği büyük skandalın ardından “PKK’nın bir kolu olan YPG’nin yasaklanmış bayraklarının kamuoyuna gösterilmesi ve Federal Meclis´in adeta Terör propagandasının sergilendiği bir alan olması sadece terör propagandasına yol açmak ve federal cumhuriyetin özgür – demokratik anayasasına açıkça muhalefet etmektir.” açıklamalarında bulundu.

Yasak olan Terörist bayrakları Federal Meclis’te ilk defa gösterilmemiştir. Daha öncede yine Sol Partili milletvekili Jan van Aken 2015 yılı Mart ayında Federal Meclis’te bir PKK bayrağı kaldırmış ve PKK terör örgütü için Propoganda yapmıştı. Şimdi ise yine sol parti milletvekili Sevim Dağdelen, Federal meclisi bir kez daha kendi ideolojisi için araçsallaştırarak bir skandal´a imza attı.

Sol Partinin Alman siyaseti içerisinde PKK sözcülügünü üstlendigini üzülerek müşahade etmiş bulunmaktayız. Sol Parti grup  başkan yardımcısı Sevim Dağdelen, PKK terör örgütüne olan yakınlığıyla manşetlere taşınmaya devam ederken, davranışları için yalnızca bir kınama aldı. Terör örgütlerine bu denli açık sempati ifadelerine karşı daha net bir karşı duruş sergilenmesi beklentisi içerisindeyiz.

Bu sebeple, Federal Cumhuriyetin siyaset, medya ve güvenlik makamlarına Terör propogandasının yayılmasını önlemek ve açık bir şekilde kınamak için çağrıda bulunuyoruz.

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner