Türkiye’de kamuoyunun gündemini meşgul eden 04.04.2021 tarihli “104 Amiralden Möntrö Bildirisi” başlıklı yazı hukuk devletini ve millet iradesini açıkça hedef alan ve demokrasiye saldırıda bulunan bir bildiridir

Türkiye’de kamuoyunun gündemini meşgul eden 04.04.2021 tarihli “104 Amiralden Möntrö Bildirisi” başlıklı yazı hukuk devletini ve millet iradesini açıkça hedef alan ve demokrasiye saldırıda bulunan bir bildiridir

{:tr}Demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye’de, antidemokratik çağrışımlarla Türk Devleti’nin iradesinin hiçe sayılması, vesayetçi zihniyetlerin tevarüsünün bir başka örneğidir. Söz konusu menfur bildiriye gösterilen tepkiler, vesayetçi geleneğin can çekiştiğinin açık bir göstergesidir. Tıpkı 15 Temmuz’da milletimizin vermiş olduğu ders gibi, bugün de vesayetçi paradigmaların beslediği çürümüş zihinlere aynı ders verilecektir.

Türk milletinin seçilmiş temsilcilerine yönelik üstü kapalı tehditler ve darbe imalı bildiriler hiçbir şekilde kabul edilemez. Demokrasimize, milli iradeye, vatandaşlarımızın huzuruna ve birlik ve bütünlüğümüze karşı yapılan saldırılar hak ettiği karşılığı bulacak, söz konusu girişimlere Avrupalı Türkler daima, demokrasinin yüce değerleri gereğince karşılık verecektir.

Uluslararası Demokratlar Birliği olarak milletimizin değerlerine karşı gerçekleştirilen bu kalkışmayı şiddetle kınıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de sinsi ve hain planlara karşı millet iradesinin yanında duracak ve her türlü benzeri kalkışmaya karşı milletimizin yanında saf tutacağız.

Köksal Kuş
Genel Başkan

PDF dosyası{:}{:de}Die durch antidemokratische Assoziationen missachtete Souveränität des demokratischen, türkischen Rechtsstaats ist ein weiteres Beispiel des Erbes des Bevormundungsregimes.
Die Reaktionen auf die abscheuliche Erklärung sind ein klarer Hinweis auf die Morbidität der Bevormundungstradition.
Genau wie die Lektion, die unsere Nation am 15. Juli erteilte, wird die gleiche Lektion heute den korrupten Köpfen beigebracht, die von ihren Vorbildern des Bevormundungsclans genährt werden.

Verdeckte Drohungen und implizite Putscherklärungen gegen die gewählten Vertreter der türkischen Nation sind keineswegs akzeptabel. Angriffe auf unsere Demokratie, die Volkssouveränität, den Frieden unserer Bürger sowie unsere Einheit und Integrität werden ihre rechtmäßige Reaktion finden, und die europäischen Türken werden auf diese Vorhaben stets im Einklang mit den höchsten Werten der Demokratie reagieren.

Als Union Internationaler Demokraten (UID) verurteilen wir diesen Versuch gegen die Werte unserer Nation mit Nachdruck.
So wie in der Vergangenheit werden wir auch heute an der Seite der Volkssouveränität gegen heimtückische und illoyale Pläne stehen und gegen alle Arten ähnlicher Versuche an der Seite unserer Nation unseren Platz einnehmen.

Pressemitteilung als PDF herunterladen.{:}

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner