UETD Basın-Kamuoyu Açıklaması

UETD Basın-Kamuoyu Açıklaması

Fransanın Başkenti Pariste ‘Charlie Hebdo’ isimli magazin dergisine yapılan terör saldırısı nedeni ile ikisi polis 12 masum insanın hayatını kaybettiğini, 10 kişinin de yaralandığını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Her zaman ifade ettiğimiz gibi; terörün dini ve ırkı yoktur. İnsanlıktan nasibini almamış barbarların yaptığı bu ve benzeri eylemler, medeniyetler ve kültürlerarası barış ve huzuru tehdit etmektedir. Buna karşılık sağduyulu insanların bu eylemlere prim vermeyeceğine ve bu şekilde teröristlerin de amaçlarına ulaşamayacağına inanıyorum.

Bu eylemin avrupada kıpırdanma gösteren aşırı sağcı ve islam karşıtı akımlara karşı, halkın ve vicdanların din, dil, milliyet ve ırk farkı gözetmeksizin topyekün ortak tepki koymasının hemen akabinde gerçekleşmesini de manidar buluyoruz. Saldırının kimlerin ve hangi zihniyetin ekmeğine yağ sürdüğü de aşikardır.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) olarak; saldırıyı ve saldırganları şiddetle lanetliyor, hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, saldırganların yakalanarak hak ettikleri en ağır cezalara çarptırılmalarını umuyoruz.

Süleyman ÇELİK
UETD Genel Başkanı

Yazılı Basın açıklamasının PDF Formatı

Almanca-Germany Presseerklärung

Basinaciklamasi__

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner