UETD Gelsenkirchen Şubesi Koruyucu Aile konusunu masaya yatırdı.

UETD Gelsenkirchen Şubesi Koruyucu Aile konusunu masaya yatırdı.

UETD Gelsenkirchen Şubesi Koruyucu Aile konusunu masaya yatırdı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Gelsenkirchen Baskanı Erol Yukarıbaş; bu toplantıyı Şube Kadın Kollarının tertib ettigini ifade ederek, misafirleri selamladı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti. UETD Ruhr Bölge Baskanı Yasar Cördük ise; Teşkilatın son bir yılda kaydettiği mesafeyi anlatarak katılımcılardan destek istedi.
Toplantıya GM adına katılan Genel Baskan Yrd. Mehmet Kara; toplumumuzun sivil insiyatiflere olan duyarsızlığını dile getirdi. 2012 yılında korunmaya alınan 40200 cocuktan yaklaşık 5.000’inin turk cocukları olduğunu, Genclik dairelerinin kültür farklılıklarını dikkate almadığını, sorumluluğumuzun sadece turk cocuklarına karşı değil, insan evladı olmaları hasebi ile icinde yaşadığımız topluma karşı sorumlu oldugumuzu vurguladı. Bunun dinen de bir vebal olduguna vurgu yapan Kara, cahiliye döneminin diri diri toprağa gömülen çocuklarına ağlarken, bu gunün aile sıcaklığından mahrum sevgisiz büyüyen cocukları icin parmağımızı kıpırdatmiyorsak samimiyetimiz suphelidir dedi. Hz. Peygamberin de amcası Ebu Talib’in yanında yani bakıcı ailede büyüdüğünü de belirten Kara, koruyucu aile konusu Hz. Peygamberin bizzat hayat tecrubesidir diye belirtti.
Toplantıda 3 Koruyucu aile tecrubelerini dinleyenlerle paylaştılar. Bizim degerlerimize sahip Bakici aile sayısının cok az olduguna değinerek teşvik ettiler.
Toplantıya katılan Genel Bsk. Yrd. Zafer Sirakaya da bir selamlama konuşması yaptı. Yaklaşık 100 kisinin katıldığı toplantıda dinleyenler ornek ailelerin anlatımlarında duygulu anlar yasadılar.

koruyucuaile1 koruyucuaile2 koruyucuaile3 koruyucuaile4

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner