UETD Genel Başkan Yardımcısı Av. Zingal Almanya şiddet haritasını açıkladı

UETD Genel Başkan Yardımcısı Av. Zingal Almanya şiddet haritasını açıkladı

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği-UETD Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler Başkanı Av. Zingal, AVRUPA TÜRK GAZETESİ’ne yaptığı analiz’de 2015 Almanya şiddet haritasını açıkladı. İşte Zingal’in durumu ortaya tüm çıplaklığıyla koyan değerlendirmesi.

ŞİDDET OLAYLARININ FAİLLERİ BULUNAMIYOR

Almanya’da mülteci yurtlarına saldırılar artıyor. Faillerin ezici çoğunluğu ama maalesef yakalanmıyor. “Zeit” dergisinin bir haberine göre 222 yabancı düşmanlığı odaklı tespit edilmiş saldırılardan sadece 12 si yargıya taşınmış. Mülteci kamplarına gerçekleşen kundaklamaların failleri, siyasi suç olmasına rağmen, neredeyse hiç tespit edilmiyor. Polis ve güvenlilik görevlerinin az olması ve teknik eksiklikleri sebep olarak öne sürülüyor. Ayrıca şahitlik yapabilecek kişiler genelde bu hadiselerde sükuneti tercih ediyorlar.

ALMANYA’DAKİ SİYASİ ATMOSFER BAHANE
Bu olayları araştıran bir uzman Almanya’da şu an mevcut olan siyasi atmosferi bir sebep olarak belirliyor. Sürekli mültecilerin kötü olduğunu, göçün bir sınırı olması gerektiğini ve Almanya’nın mültecilerin gelmeleriyle birlikte büyük sıkıntı yaşayacağını kamuoyuna tüm medya aracılıyla dile getirilirse, o zaman failler sanki halkın istediği bir şeyi yapıyormuş gibi havasına girerler. Suç ve adaletsizlik artar.

YABAN KÖKENLİLERİN CANI TEHDİT ALTINDA, KORUMA İSE YOK
Almanya’da yabancı kökenli vatandaşların can güvenliği ciddi bir şekilde tehdit altında. Bu ciddi tehlike Alman yetkililer tarafından maalesef ört-bas edilmeye çalışılıyor ve marjinal yada istisna bir husus olarak algılandırılmak isteniyor. Aynı zamanda yargının tam manasıyla etkili organize olmadığı ve yetersiz işlediği görülmektedir. Bu sebepten ötürü yabancı kökenli vatandaşların somut can tehlikelerini etkili bir şekilde koruma altına alamıyor.

SİYASİ SORUMLULARA ÇAĞRI
Siyasi sorumluluk taşıyan kişilere bir çağrıda bulunuyoruz: Yurtdışında sadece soyut tehlikeleri haddinden fazla tartışma yerine, Almanya’da mevcut olan ve düzenli bir şekilde, gerçekleşen somut tehlikeleri tartışmamız ve bir çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Aksi takdirde burada yaşayan insanlar çok şiddete maruz kalacaklar.

FZ_Presse

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner