UETD nin Belçika Milletvekilleriyle Türkiye Güneydoğu Anadolu gezisi

UETD nin Belçika Milletvekilleriyle Türkiye Güneydoğu Anadolu gezisi

28.02-03.03.2015

Filiz İşler (UETD Genel Baskan Yardimcisi – Siyasi İşler Başkanı) ve Basir HAMARAT (UETD Belçika Bölge Başkanı) yla Belçika Milletvekillerinden oluşan bir heyetle  Türkiye / Güneydoğu Anadolu Bölgesine ziyaret gerçekleştirdiler.

Bu ziyarette bulunan Belçika Heyeti ;

1- Veli YÜKSEL – Federal bolge parlamentosu cd&v Milletvekili 2- Karin Temmerman, fractieleider Federal  Milletvekili sp&a 3- Peter Vanvelthoven: eski çalışma Bakanı  federal Milletvekili sp&a 4- Fatma Pelivan; Federal Milletvekili sp&a 5- Engin ÖZDEMİR;  Heusden Zolder Belediye Bşk Yrd 6- Danny Utens Parti Baskani Heusden-Zolderin 7- Ward KENNES – CD&V  Milletvekili ve Kasterlee Bld Bşk 8- Meryame Kitir – sp&a Federal Milletvekili 9-Ali ÇAĞLAR CD&V   Genk Bld Bşk Yrd  10-Mahinur ÖZDEMİR cd&h Milletvekili 11- Emir KIR sp Federal Milletvekili  bruksel saint josse Belediye başkanı 12- Julie de Groote; Meclis Başkanı cd&h 13- Ahmed El Khannouss : Bruksel milletvekili, ve Molenbeek belediye baskan vekili 14- Şevket Temiz : SP Milletvekili 15- Hasan Koyuncu ; Milletvekili 16- Jamal Manad 17- Hamida  Beji 18 – Gwenaëlle GROVONIUS sosyalist parti(sp) Federal Milletvekili 19- Jamal Ikazban Milletvekili meclis başkan yardımcısı Filistinin tanınmasını sunan 2 dönem milletvekili 23 – Ender DURUEL ; DHA Belçika sorumlusu ndan oluşmaktadır.

Programın ilk gününde Istanbul da Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Dr. Fatih Tuna ile görüştükten sonra ikinci gün Gaziantep e hareket edildi. Burada Belçika Heyetiyle Suriye göçmenlerin bulunduğu Nizip Konteyner Kent ve Nizip Kaymakamiyla görüşmeler yapıldı. Burada ki görüşmelerden sonra  3 cü gün Ankaraya dönülerek resmi görüşmelere devam edildi.

Bu görüşmelerde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Tülin Erkal KARA ( Bursa Milletvekili ve Belçika Dostluk Grubu Başkanı), Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Mehmet Görmez le müzakereler yapıldıktan sonra Istanbul Ak Parti Milletvekili Metin Külünkle görüşme yapıldı. Bu görüşmelerde Belçikadan gelen Heyetin bilhassa Mültecilerin bulunduğu yer olan Gaziantep ve Nizip Çadırkent te elde ettikleri bilgiler ve sorunlar yerinde incelenerek Türkiye ve Hükümet lehine bir PR oluşmasına neden oldu.

Fotograflar

[Best_Wordpress_Gallery id=”47″ gal_title=”20152802_0303 FilizIslerveBelcikaMilletvekilleriGüneydoguAnadoluZiyareti”]

HAKG5808

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner