Uetd’den Aile Içi Saglikli Iletisim Semineri

Uetd’den Aile Içi Saglikli Iletisim Semineri

Avrupali Türk Demokratlar Birligi (UETD) Kadin Kollari, Almanya’nin Köln kentinde “aile içi saglikli iletisim” konulu bir seminer düzenledi.

Seminerde konusan Pedagog Sevda Yildirim, saglikli bir ailenin temelinde aile bireyleri arasindaki iyi iletisimin bulundugunu belirtti.

Ailedeki sevgi ve saygi ortaminin bütün aile bireyleri için olumlu bir etki olusturacagini ifade eden Yildirim, “Aile içinde ögrenilen saglikli iletisim, kisilerin geleceklerini de pozitif yönde etkiler. Bu, gerek okul gerekse is yasaminda etkilidir. O yüzden aile hayati, insan yasami için çok önemlidir” dedi.

Saglikli bir aile ortaminin olusmasi için aile bireyleri arasindaki iletisimin çok önemli oldugunu dile getiren Yildirim, söyle devam etti:

“Burada anne ve babalara önemli görevler düsüyor. Anne ve babalar, bu rolü gerektigi gibi uygulamak zorundalar. Eger evde çocuk varsa anne baba olarak artik bir örnek teskil ediyorlar ve davranislarina dikkat etmek zorundalar. Çocugun gelisiminde aile içerisindeki egitim ve iletisim büyük rol oynuyor.”

Yildirim, son dönemlerde bosanma oranlarinda artis olduguna isaret ederek bosanmalarin baslica sebepleri arasinda zamaninda çözülmemis iletisim sorunlari bulundugunu ve bunun engellenmesi durumunda bosanmalarin azalabilecegini söyledi.

WebSitesiIcin

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner