UETD Vatandaşlarımıza Oylarınıza sahip çıkalım çağrısı

UETD Vatandaşlarımıza Oylarınıza sahip çıkalım çağrısı

UETD Genel başkanı Süleyman Çelik, Siyasi İşler Başkanı Fatih Zingal ve Kadın Kolları Başkanı Saadet Cesur ile Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında 13 Eylül’de yapılacak olan Almanyanın Kuzey Ren Westfalya eyaletindeki seçimler hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Ayrıca bu vesile ile göreve yeni atanan kadın kolları Başkanı Saadet Cesur, Siyasi İşler Başkanı Fatih Zingal ve AR-GE Başkanı Sahra Şahin’i de tanıttı.

Almanya’da Belediye Başkanlarının yetkileri hakkında verdiği bilgiler ile seçimlerin önemine dikkat çekti. Emniyet ve eğitim müdürlüklerinin de belediye başkanlarına bağlı olmasının Belediye seçimlerinin önemini artırdığını ifade eden Çelik; ‘Her oy buradaki geleceğimiz için ayrı bir önem arzetmektedir, artık şikayet değil, sorumluluk zamanıdır. Vatandaşlarımız seçimlere katılarak yaşadığımız ülkeye olan vatandaşlık sorumluluklarını yerine getirmeliler. Bu sebeple oy kulanma hakkı olan tüm vatandaşları sandığa davet ederek oy kullanmalarını bekliyoruz, vatandaşlarımızı hiç bir siyasi partiye yönlendirmiyoruz ama mutlaka oylarını kullanmalarını istiyoruz. Bunu yaptığımız takdirde gelecek seçimlerde alman siyasiler bizlere netür sorunlarımız olduğunu kendileri sormak zorunda kalacaklardır. ‘ dedi.

UETD Siyasi İşler Başkanı hukukçu Fatih Zingal de konuşmasında; Almayada yerel seçimlere katılım az olması ve seçimlerin bıçak sırtı geçmesi nedeni ile Türkiye kökenli seçmenlerin oylarının önemini artırdığını söyledi. Zingal; ‘ Kzey ren Westfalya Almanya nüfusunun 1/4’ünü teşkil etmesi hasebi ile Almanyanın siyasette de en etkin eyaleti. Bu eyalette yaklaşık 450.000 seçmenimiz var. 16 yaş üstü her alman vatandaşı yerel seçimlerde oy kullanabilmekte. İçinde yaşadığımız topluma karşı varlığımızı hissettirmek için iyi bir fırsat. Türk toplumu olarak bunu değerlendirmeliyiz. Siyasilerden ilgisizlikten şikayet etmek yerine, kendimiz siyasete ilgimizi göstermeliyiz. Mektupla oy kullanma 17 Ağustos tarihi itibarı ile, yani bugün başlamıştır’ dedi. Fatih Zingal, UETD’nin NRW’de yerel seçimlere katılım için özel bir strateji izleyeceği bilgisine verdi.

Ayrıca Genel Başkan Süleyman Çelik bu vesile ile göreve yeni atanan kadın kolları Başkanı Saadet Cesur, Siyasi İşler Başkanı Fatih Zingal ve AR-GE Başkanı Sahra Şahin’i de basınla tanıştırdı.

zusammen

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner