UID’nin Yönetim Kurulu seçimleri ve isim değişikliği hakkında basın açıklaması

UID’nin Yönetim Kurulu seçimleri ve isim değişikliği hakkında basın açıklaması

20 Mayıs 2018 tarihinde Saraybosna Olimpik Spor Salonu’nda Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) 6. Olağan Genel Kurulu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onur konuğu olarak katılımıyla gerçekleşti.

Bülent Bilgi delegeler tarafından genel başkan seçilerek Zafer Sırakaya’dan görevi devraldı. Bilgi 2016 2018 tarihleri arasında UETD Genel Sekreterliği görevini üstlendi. Delegeler bunun yanı sıra Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) isminin Uluslararası Demokratlar Birliği (Union of International Democrats UID) olarak değiştirilmesine karar verdi ve 25 üyelik yönetim kurulunu seçti. Seçilen yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımı ilerleyen günlerde duyurulacak.

2004 tarihinde kurulan derneğimiz yıllar boyunca diğer derneklerle işbirligi içinde Avrupalı Türklerin bulundukları ülkelerde sosyal ve kültürel alanda gelişmelerini amaçlayan faaliyetlerde bulundu. Bunun yanı sıra UETD Avrupa’da yaşayan Türklerin siyasi, idari ve ekonomik alanlara etkin katılımını saglamaya yönelik çalışmlara imza attı ve insanlarımızın yaşam düzeyinin yükselmesi için çaba gösterdi. İsim değişikliğiyle UETD’nin UID’ye evrilmesi bulunduğumuz durumun önemli bir gereksinimidir ve tüm faaliyetlerimizin sadece Avrupa’da değil tüm dünyada gerçekleşmesine yönelik önemli bir adımdır. Önümüzdeki yıllarda UID tüm dünyadaki yurtdışı Türkler ile Türkiye arasındaki köprü rolünü üstlenecektir. İlerleyen günlerde sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz isim değişikliği sebebiyle güncellenecektir.

Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanından genel kurulumuza katılan herkese teşekkür ediyoruz ve bu yolda muvaffak olmayı Allah’tan niyaz ediyoruz.

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner