10 Ekim 2015 günü Ankara’da gerçekleşen terör saldırısına dair

10 Ekim 2015 günü Ankara’da gerçekleşen terör saldırısına dair

10 Ekim 2015 günü, Türkiye’nin Başkenti Ankara’da, iki intihar bombacısı tarafından düzenelenen terör saldırısı sonucunda çok sayıda insanımız hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Menfur saldırının hedefinde, demokratik bir biçimde miting düzenlemekte olan sivil vatandaşlar olması, UETD camiası olarak bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir.

Gerçekleştirilen terör saldırısının sadece mitinge katılım gösteren vatandaşlara veya belirli bir siyasi kitleye yönelik olmadığı apaçık ortadadır. Şüphesiz ki bu saldırı Türkiye Cumhuriyeti devletini, milletini ve demokrasisini hedeflemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti güçlü demokratik geleneği sayesinde bölgesinde istikrarını sağlayabilen köklü bir devlettir. translator directory 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşecek olan genel seçim öncesi böylesi bir terör saldırısının vuku bulması, Türkiye’nin demokrasisine ve toplumsal birliğine kastetmenin yanısıra demokratik seçimleri sabote etmeye ve seçmen iradesini ipotek altına almaya yönelik bir amaç taşındığını ortaya koymaktadır.

Bu vesile ile, siyasi liderlerin teröre karşı birleşmesi ve böylece sorumluluk almasını temenni etmekteyiz. Hunharca düzenlenen terör saldırısında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır ve metanet diliyoruz.

UETD Genelbaşkanı

Süleyman Çelik

http://uetd.info/wp-content/uploads/UetBasinaciklamasi.jpgUETDBasinaciklamasi

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner