26 Eylül 2021 – Almanya Genel Seçimlerine Dönük Faaliyetlerimiz

26 Eylül 2021 – Almanya Genel Seçimlerine Dönük Faaliyetlerimiz

Almanya`da yaşayan vatandaşlarımızın hak arama mücadelesi için bu ülkedeki siyasal hak ve özgürlüklerinin temsil edilmesi ve ülke yönetimine katkı sağlamaları anlamında siyasal katılım çalışmalarını önemsemekte ve buna uygun faaliyetler yürütmekteyiz.

Almanya’da 26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan federal seçimler için hazırlıklar hızla sürüyor ve partiler seçim beyannamelerini bir bir paylaşmaya devam ediyor.

Diğer taraftan son yıllarda Avrupa’da gittikçe sertleşen ve çirkinleşen göçmen karşıtı ırkçı siyasi söylemler bu ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın siyasal anlamda daha güçlü bir temsile ihtiyaç duyduğunu ortaya koymakta olup, siyasete ilginin ve aktif katılımın arttırılmasına yönelik çalışmaların arttırılmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

Konuya ilişkin faaliyetlerimiz şu şekildedir.

Seçim Beyannameleri ve Partilere Mektup

Partilerin seçim beyannamelerinde ülkede yaşayan Türkler ve diğer yabancıların dikkate alınmamış olması üzerine, tüm partilere gerek doğrudan Türkleri ilgilendiren gerekse yaşadığımız ülkenin sorunlarıyla alakalı 10`ar adet soru içeren mektup ve mail göndererek, öte yandan Türk toplumunun demokratik hakkını kullanacağını ifade ettik.

Kapıkule Bilgilendirme Standı

Geçtiğimiz sene karantina şartları gibi pandemi kısıtlamalarından ötürü düşük seyreden Avrupa`dan Türkiye`ye araçla seyahat oranının, özellikle sınır kapılarında bu yıl her zamankinden cok daha fazla bir geçişe sebep olduğunu gözlemlemekteyiz.

1 Agustos-12 Eylül tarihleri arasında Edirne Kapıkule Sınır Kapısı önünde kurduğumuz bir stand çalışması vasıtasıyla vatandaşlarımızın Eylül ayındaki federal seçimlere katılımlarının teşvik edilmesi ve doğru bilgilendirilmelerini hedeflenmekteyiz. Bu tarihler arasında her gün en az bir genel başkan yardımcımız, diğer temsilcilerimizle birlikte alanda bulunacak olup, su ve çay ikramıyla 200 bin adet el ilanı dağıtımı yapılmaktadır. Genel Başkanımız Köksal Kuş da çalışmaları bizzat yerinde takip etmiştir.

Adaylarla Birebir Görüşmeler ve Toplantılar

Yerel bazda bölge ve şube temsilcilerimiz bulundukları il ve eyaletlerdeki federal meclis adaylarıyla görüşmeler yapmakta, partilerin temsilcileriyle toplantılara katılmaktadırlar.

Sosyal Medya Çalışmaları

Türk toplumunun seçimlere katılım oranlarının arttırılması için bilinçlendirme çalışmalarımız sosyal medyada infografik, dijital afiş, caps vs vasıtasıyla sürmektedir.

Afiş ve El ilanları Dağıtımı

Tüm Almanya`daki bölge merkezlerimize gönderilen el ilanlarının şubelere ulaştırılmasıyla vatandaşlarımıza dağıtımı sağlanmaktadır.

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner