Fransa Cumhurbaşkanı seçimi

Fransa`da yaşayan vatandaşlarımızın hak arama mücadelesi için bu ülkedeki siyasal hak ve özgürlüklerinin temsil edilmesi ve ülke yönetimine katkı sağlamaları anlamında siyasal katılım çalışmalarını önemsemekte ve buna uygun faaliyetler yürütmekteyiz.

Fransa’da planlanan cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlıklar hızla sürüyor ve partiler seçim beyannamelerini bir bir paylaşmaya devam ediyor.

Diğer taraftan son yıllarda Avrupa’da gittikçe sertleşen ve çirkinleşen göçmen karşıtı ırkçı siyasi söylemler bu ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın siyasal anlamda daha güçlü bir temsile ihtiyaç duyduğunu ortaya koymakta olup, siyasete ilginin ve aktif katılımın arttırılmasına yönelik çalışmaların arttırılmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

Konuya ilişkin faaliyetlerimiz şu şekildedir.

Adaylarla Birebir Görüşmeler ve Toplantılar

Yerel bazda bölge ve şube temsilcilerimiz bulundukları il ve eyaletlerdeki meclis adaylarıyla görüşmeler yapmakta, partilerin temsilcileriyle toplantılara katılmaktadırlar.

Sosyal Medya Çalışmaları

Türk toplumunun seçimlere katılım oranlarının arttırılması için bilinçlendirme çalışmalarımız sosyal medyada infografik, dijital afiş, caps vs vasıtasıyla sürmektedir.

Afiş ve El ilanları Dağıtımı

Tüm Fransa´daki bölge merkezlerimize gönderilen el ilanlarının şubelere ulaştırılmasıyla vatandaşlarımıza dağıtımı sağlanmaktadır

 

PDF: UID FR 2022 SECIM BROSÜRÜ

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner