AK Parti Kuruluş Yıldönümü

Halkımızın umudu haline gelen Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey, gene halkımızın beklentileri ve teşvikleri ile 14 Ağustos 2001 tarihinde Türkiye siyasi hayatına ve halkımıza Adalet ve Kalkınma (AK) Parti’sini hediye etti. Kuruluşundan sonra yapılan ilk genel seçimlerde tek başına iktidara gelen AK Parti, yaptıklarının milletimizde karşılık bulması ile 2015 yılına kadar yapılan tüm seçimlerde oylarını da artırmak sureti ile tek başına iktidarını muhafaza etti. 13 yıllık iktidarı döneminde yaptıkları ile hem milletimizin ve hem de uluslararası camianın takdir ve ilgisini kazandı. Milletimizin AK Partiye olan güven ve teveccühü son seçimlerde de alınan sonuçlarla kendisini göstermiştir. Ancak parlementoya 4 partinin girmesi, tek başına iktidara imkan vermemiştir.

Ne tevafuktur ki; AK Partinin kuruluş yıl dönümünde ülkemiz, 2001 ve öncesinde olduğu gibi koalisyonlara mahkum edilmekten kurtulmak için tarihi bir karar almıştır. 2001 ruhu ile yapılacak olan ilk seçimlerden AK Parti’nin tek başına iktidarı ülkemize, milletimize ve bu harekete ümit bağlamış tüm mazlumlara hayırlı olsun.

AK Parti’nin daha nice hayırlı hizmetlerin ve ümitlerin bayraktarlığını yapacağı inancı ve milletimizin ruhunu temsil eden yegane parti olduğu gerçeği ile doğum gününü kutlar, bu davanın önderlerinden en ücra köşedeki neferlerine kadar saygılarımızı sunarız.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği ( UETD ) Genel Merkezi

AkpartiUETD

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner