Başbakan Almanya’ya Müjdelerle Gelecek

Başbakan Almanya’ya Müjdelerle Gelecek

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği UETD’nin Genel Başkanı Süleyman Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yarınki Dortmund mitinginde Avrupalı Türklere pek çok konuda müjde vereceğini söyledi.

Almanya’da, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği UETD’nin Genel Başkanı Süleyman Çelik, Türkiye’deki 7 Haziran Genel Seçimleri için katılımın önemli olduğunu dile getirdi. Seçime Avrupa’dan yüzde 40 ile 50 arasında bir katılım beklediklerini belirten Çelik, bu oranın yüksek çıkmasının Yurt dışı seçim bölgesi taleplerinin hayata geçmesini kolaylaştıracağını ifade etti. UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 3 Mayıs Pazar günü Dortmund’da mitinge katılacağını hatırlattı.

‘ASKERLİK BEDELİNDEN, PASAPORT HARCINA KADAR MÜJDE VAR’

Dortmund mitinginde Başbakan Davutoğlu’nun Avrupalı Türklere müjdeler vereceğini belirten Süleyman Çelik sözlerini şöyle sürdürdü

Avrupa’daki gençlerin ödemesi gereken dövizle askerlik bedeli artık gençlerimize ağır geliyor. Hatta bir çok gencimizin bu parayı ödememe adına vatandaşlıktan çıktığına şahit oluyoruz. 10 bin Euro olan bedel 6 bin Euro’ya çekilmişti. Başbakanımız bu ve buna benzer sorunların çözüleceğine ilişkin müjdeleri vatandaşlarımızla paylaşacak. Bunun yanında pasaport bedeli oldukça yüksek. Buradaki insanlarımız pasaportu mecbur olduğu için alıyor. Bu bizim bir ihtiyacımızdır ve lüks olarak görülemez. Birinci kuşak Türkler Türkiye’ye götürdükleri arabalarını bir yıldan fazla orada bulunduramıyor. Bu inşallah çözülecek. Bir de telefon meselesi var. Telefonlarımızı Türkiye’de kullanma süresi iki aya çıkartılmıştı. Bu süre telefonu kullandığınız andan başlıyor ve bir iki gün kullansanız dahi daha sonra Türkiye’ye gittiğinizde telefonunuz kapanıyordu. Arka arkaya 60 gün kullandığınız taktirde telefonun kapanması söz konusu olacak. Tanıma ve tenfiz davaları ile ilgili de bir çalışma başlatılacak.

VidyoLinki

http://www.dailymotion.com/video/x2oswj2_suleyman-celik-basbakan-almanya-ya-mujdelerle-gelecek_news

UETDPresseToplantisi

 

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner