Boynukalın : UETD, bizim Avrupa’daki sesimiz

Boynukalın : UETD, bizim Avrupa’daki sesimiz

TC Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Abdurrahim Boynukalın, 14 Mart tarihinde UETD Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Boynukalın, UETD’nin çalışmalarını dikkatle takip ettiklerini belirttiği konuşmasında Türkiye olarak Avrupa’da yaşamakta olan Avrupalı Türk gençliğinin aidiyet bilincini önemsediklerini ifade etti.

Türkler’in Avrupa’nın temel ve dinamik bir unsuru olduğunu, bu dinamizmde gençlerin büyük etkisinin bulunduğunu vurgulayan Boynukalın, “Yıllar önce işçi olarak gelen ailelerin çocukları ve torunları bugün yaşadıkları toplumlara yön vermeye başladı. Türkiye’nin desteğiyle Avrupa’daki Türkler’in etkinliği inşallah daha da artacaktır” diye konuştu.

Konuşmasında UETD’den övgüyle bahseden Boynukalın, Genel Başkanlık görevine bir süre önce seçilen Zafer Sırakaya’ya da başarılar diledi. UETD’nin Avrupa’daki Türkler’in sesi olduğuna vurgu yapan Boynukalın, “UETD her yaptığı çalışmayla bizleri gururlandırıyor. Umuyorum ki; sayın Sırakaya’nın döneminde başarı çıtası bir miktar daha yükselecektir” şeklinde konuştu.

BOYNUKALIN’A TEŞEKKÜR

UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya ise, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Genç yaşında kendini kanıtlayan ve bugün de gençlikle ilgili bakanlıkta önemli bir görev ifa eden sayın Boynukalın’a ziyareti dolayısıyla UETD olarak teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki, kendisinin başarılı çalışmaları artarak devam edecek ve bu kapsamda Avrupalı Türkler’le koordinasyonda da etkin rol alacaktır” dedi.

Avrupa’da 15 ülkede faaliyet gösteren UETD’nin öncelikli kuruluş amacının; Avrupalı Türkler’in Türkiye ile kültürel bağlarını güçlendirmek ve aynı zamanda Avrupa toplumlarına entegrasyonuna katkı sağlamak olduğunu kaydeden Sırakaya, “Avrupa’daki gençliğimiz hem Türkiye için hem de Avrupa ülkeleri için bir kazanımdır. Gençliğimizin, çift dilli ve çift kültürlü hallerinin devamı için Türkiye’nin desteği önem taşıyor” diye konuştu.

“Gençliği olmayan bir toplumun bugünü ve geleceği de olmayacaktır” diyen Sırakaya, UETD’nin gençlere yönelik çalışmalara ağırlık vereceğini de sözlerine ekledi.

1

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner