ÇELİK: BU DAHA BAŞLANGIÇ

UETD Genel Başkanı Süleyman Çelık ziyaret amaçlı olarak katıldiğı T.C. 12. Cumhurbaşkanlıgi secimlerinin yapıldığı Karlsruhe Fuar Merkez alanında muhaberimiz ile yaptığı reportajda seçim gündemini şu sözlerle degerlendirdi “Bu seçimde bir üzücü yanı var ilgi ve alakasiz Vatandaşlarımız da var bundan dolayı beklentilerimizin altında oy çıkacağı kesinleşmistir.Ancak bir sevindirici yanı var bu bir başlangıcdır.

Şuan tatilde bulunan Türk Vatandaşlarımızın 42 Noktada Oy verme imkanları var.Özelikle bunların üzerinde yoğunlasiyor ve duruyoruz.Bizzat kendim havalimaninda gördüğüm Sandık yerleri çok güzel kurulmuş ve Problemsiz alanlar tercih edilmiş.Bizim ümidimiz artık buralarda Yurtdısında yaşayan Türkler olarak katılımın ve oyların artması için çok çalısma sarf ettik.Oylari buradanda kullansak gümrüktende kullansak Türkiye’nin Coğrafyasına daglıyor.

Önümüzdeki seçimlerde böyle olmaması için buranin bir bölge olarak belirlenmesi için yüksek katılım ümid ediyorduk tüm gayretimiz bunun üzerindeydi.Randevular başbakanımızla alakalı değildir.bizati YSK toplantısında bulunduk Problemler ve öneriler sunuldu.Randevu fikri şundan dolayı olmuştur kaosların ve yığılmaların yaşanmamas için bu 4 gün içerisine ayarlanmıştır.

Bazı zaman sistemlerde sorun oluyor olacakta fakat bu sorun YSK ya yazılı Rapor olararak iletiliyor ve Siyasi Partilere gönderiliyor. Bizi üzen olay Vatandaşlarımızın oylarını kullanamıyarak geri dönüşleri.Böyle olsada ileriye yönelik bundan sonraki yıllarda oy kullanacak her nekadar katılım azda olsa bu olayın huzur içinde gerçekleşmesi bizim için artı puandır.Bundan sonra eksikler giderilir, ve sorun çıkmadan bu ülkeye güven vermiş oluruz olay yaşanmadığı için.Oy verme Merkezlerin sayısıda artar ve günde sınırlanır.Burda yaşanan problemin asıl nedeni ilk kez yurt dısında seçimin oluşudur ve bu sorunlardan ders alıp önlem alınır.Ama Mektupla oy verme imkanı gelecek seçimlere yetişmez bunuda sizlerle paylaşayım.

Yapa bilinecek en güzel iş bundan sonraki seçimlerde oy verme Merkezlerinin sayısını arttırmak ve Randevu sorununu gidermektir.Seçimlerde bulunan Türk Vatandaşlarımıza şükranlarımı arz eder seçimin ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim”.

Alı Baysal – KARLSRUHE- http://www.postgazetesi.com/celik-bu-daha-baslangic/

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner