YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül:”TÜRKİYE İLE BAĞLARINIZI KOPARMAYIN. “

YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül:”TÜRKİYE İLE BAĞLARINIZI KOPARMAYIN. “

YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül; UETD Genel Merkezini ve Genel Merkezleri Köln’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti. UETD Genel Baskani Süleyman CELiK ve MYK üyeleriyle görüşen Bülbül, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bülbül’e T.C Köln Başkonolosu Hüseyin Emre Engin eşlik etti.
UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) Genel Merkezinde Yönetim Kurulu ile görüşen Başkan Bülbül UETD’nin çalışmaları hakkında Genel Başkan Süleyman Çelik’ten bilgi aldı. Genel başkan Çelik; ”52 yıldır avrupda yaşayan Türk insanın bir çok sorunu olduğunu bu sorunları burda yaşayan ve faaliyet gösterenler olarak çok yakında bildiklerini belirterek; Son yıllarda ülkemizin gelişmesiyle bizim sorunlarımıza yönelik eğilimler olması bizleri sevindiriyor. Bizleri ziyaret eden bakanlarımıza milletvekillerimize bu sorunları iletiyoruz Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bizim için çok önemli bir kurum. Özellikler Anadilimiz türkçe’n.n korunmasına yönelik ve diğer konulardaki çalışmalarımıza verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bülbül: ” STK’larımız birer dayanışma örneğidir”
Bülbül gerçekleştirdiği her iki ziyarette de sivil toplum kuruluşları çalışmalarının önemine dikkat çekti. Bülbül, ”Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli vatandaşlarımız göçün başlangıcından bu yana sosyal, kültürel ve dini ihtiyaçlarının giderilmesi için kendi imkanlarıyla harekete geçerek sivil yapılar kurdular. Bu yapıların yıllar yılı ne kadar önemli bir işlevi yerine getirdiğini bugün daha iyi anlıyoruz. Birer dayanışma örneği olan kültür derneği, cami, spor kulübü, kilise ve cemevi gibi yapılarda bir araya gelen insanlarımız oluşturdukları STK’larla hem Almanya’daki toplumsal ihtiyaçlarını gidermişler hem de Türkiye ile olan bağlarını korumuşlardır. Bundan sonraki süreç ise bu birlikteliğin korunup güçlendirilmesidir” dedi.

YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül; Genel Merkezleri Köln’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti. İslam Kültür Merkezleri Birliği (VIKZ) ve İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) temsilcileriyle de görüştü.

Bizi takip edin

Cookie Consent with Real Cookie Banner